Reactive Ribbed Mug (520ml)
Product Description
Enjoy your favourite hot or cold beverages in style with this large reactive ribbed mug. Crafted from durable stoneware, this mug features a full reactive glaze finish that provides a unique, handcrafted look.
With a generous 520ml capacity, they are perfect for everyday use, whether it's your morning coffee or an afternoon tea.. Sturdy and stylish, this mug offers both practicality and aesthetic appeal.
Please note: Only one colour supplied and selected at random.
| Product Code | M18051 |
| Barcode | 5015302445751 |
| Availability | Out of Stock |
Product Specifications
| Capacity | 520 ml |
| Depth | 10 cm |
| Height | 9.8 cm |
| Material | Stoneware |
| Type | Mug |
| Width | 14 cm |
Delivery Options
| Location | Cost |
|---|---|
| Standard Delivery | £4.99 |
| Express Delivery | £9.95 |