Clear Sleeve (60cm L)
Product Description
This clear OPP35 sleeve is an essential choice for packaging needs. This versatile sleeve is perfect for industries such as agriculture (plants and flowers). It guarantees that your products remain in pristine condition during transit or storage.
| Product Code | S17615 |
| Barcode | 5056519276462 |
| Availability | More than 50 |
Product Specifications
| Category | Packaging |
| Item Length | 60cm |
| Item Weight | 0.95 kg |
| Item Width (Top) | 55cm |
| Type | Sleeve |
| Unit of Measure | per 50 |
Delivery Options
We charge a set delivery fee depending on the size of the product and where you are shipping it to. The fee is
regardless of how many items you send* (full delivery details can be seen
here.)
| Location | Cost |
|---|---|
| Standard Delivery | £4.99 |
| Express Delivery | £9.95 |